Bałagan w dokumentach, notatkach ze studiów, a może zdjęcia z wakacji schowane w jednym z kilku pudeł, tylko nie wiadomo którym. To częsty problem w wielu domach i biurach. Okazuje się jednak, że bardzo łatwo sobie z nim poradzić. Wystarczy odpowiednie oznaczenie teczek, segregatorów czy pudeł lub kartonów. Jak to zrobić? Można na przykład wykorzystać możliwości drukarek etykiet.

 

Notatki nie zaginą w segregatorach

 

Jeśli studiujesz albo jesteś nauczycielem, to pewnie często bywa tak, że wśród wielu notatek brakuje akurat tych, po które miałeś sięgnąć. Niestety, brak uporządkowania powoduje, że papiery giną w stosie innych dokumentów albo nawet nieświadomie wyrzuca się je do kosza na śmieci. A wystarczy niewielka nawet etykieta, wydrukowana na przykład na sprzęcie Brother, by po pierwsze, wiedzieć, do której teczki zajrzeć, szukając ważnych informacji, a po drugiej, gdzie potem schować dokumenty, z których korzystaliśmy.

Teczki w bierze opisane taśmami DYMO D1 LabelManager

Podobnie rzecz ma się z wieloma domowymi papierami, jak rachunki, pisma z banku, PIT-y czy wiele innych dokumentów, które chcemy albo musimy zostawić w archiwum. Rzucone luźno do szuflady czasem nie wiadomo dlaczego, ale znikają i znajdują się w innej szafce. A wystarczy kolejna etykieta naklejona na segregator lub nawet na szufladkę i problem znika.

 

Pamiątki w kartonach? Od teraz znajdziesz je bez problemu

 

Zazwyczaj uwielbiamy wracać wspomnieniami do chwil z przeszłości. Kolekcjonujemy więc zdjęcia, gadżety i inne przedmioty, kupione lub otrzymane w prezencie. Schowane bez ładu i składu do kartonów będą trudne do odnalezienia. Z wydrukowaną informacją, co zawiera konkretne pudełko lub karton, będzie zdecydowanie łatwiej.

Porządek w teczce Taśma TZE Brother DYMO D1

Podobnie rzecz ma się na przykład z produktami w kuchni. Warto na przykład wykorzystać etykiety z nadrukiem informującym, co znajduje się w konkretnym pojemniku. Praca z pewnością będzie dużo prostsza.

 

Posiadanie domowej biblioteczki albo kolekcji filmów wiąże się z możliwością sięgnięcia po ciekawą książkę albo DVD. Niestety, jest druga strona medalu, czyli bałagan, który może pojawić się na półkach. Prosty wydruk etykiet będzie pomocny, żeby podzielić miejsce na półkach na konkretne działy. To oczywiście ułatwi odnalezienie interesującego tytułu.

 

Różne taśmy na różne potrzeby

 

Oczywiście wybór taśm do drukarek jest spory, dlatego warto zastanowić się, jakiej potrzebujemy do biura, a jakiej do magazynku czy piwnicy. W przypadku etykiet, które trafią do pomieszczeń na przykład o dużej wilgotności, najlepiej skorzystać z taśm z mocnym klejem. Są odporne zarówno na wodę, jak i wysoką temperaturę. Możemy być więc spokojni, że druk nie zniknie z powierzchni etykiety, a naklejka nie odpadnie z powierzchni.

Pamiątki schowane w pudełkach opisanych taśmami TZe Brother DYMO D1

Jeśli wolicie bardziej fantazyjne etykiety, to wybierzcie taśmy fluorescencyjne. Na pewno będą się rzucały w oczy. Są dostępne w różnych kolorach, a ich właściwości sprawiają, że mogą na przykład stanowić ostrzeżenie, że wewnątrz pudełka czy kartonu znajdują się niebezpieczne substancje.

 

Drukowane etykiety znajdują zastosowanie także na płytach kompaktowych. Jeśli więc archiwizujecie dane w ten sposób, albo właśnie na płytach zapisujecie zdjęcia, a może chcecie wysłać komuś nagranie na przykład ze wspólnego lotu balonem, to wystarczy skorzystać z odpowiedniej opcji w programie, stworzyć opis i wydrukować etykietę, która trafia na płytę cd.